Publikováno Napsat komentář

Jak vybrat správný župan?

jak-vybrat-zupan

Pamatujete když jste byli naposledy v hotelu, kde jste měli župan? Nebylo to parádní nasadit na sebe ten příjemný materiál a užít si ten pocit příjemné volnosti? Pokud ano, tak vás asi napadlo, že byste si pořídili župan i domu, jenže jak takový župan vybrat?

Abyste vybrali ten správný župan, stačí určit materiál, střih a vzhled županu. Pojďme si to tedy trochu rozebrat.

Materiál

Župany se většinou nosí proto, aby nás zahřály. Také musí být ohleduplné k naší pokožce, aby nám propůjčily pocit pohodlí a relaxace. Jaký materiál je tedy vhodný?

Bavlna a mikrobavlna

Nejčastějším materiálem je 100 % bavlna, mikro bavlna či česaná bavlna. Podíváme-li se do nabídky klasických županů, bude dominovat především bavlna či klasická česaná bavlna. Mikro bavlna je dobrou volbou co se týče absorpčních vlastností, které uvítáte především, pokud župan oblékáte když jdete z vany či sprchy.

Bambusové vlákno

Pokud máte citlivou pleť či problémy s ekzémem, využijte nabídku županů z bambusového vlákna, které jsou vhodné i pro alergiky.

Froté

Pro chladné období je vhodný župan z nadýchaného froté, který zahřeje. Také má výborné savé vlastnosti, takže je vhodný i po koupeli. Je ideální pro relaxaci po dlouhém dni. Obdobné vlastnosti mají i župany z mikroplyše.

Další materiály

V nabídce je však i celá řada županů z dalších druhů materiálů – hedvábí, šifon nebo tyl. Tyto druhy materiálů umožňují vyrobit župan v přiléhavém střihu, který doplní třeba průhledné prostřihy, jež zdůrazní přednosti postavy.

Střih

Střih županu je jedním z hledisek, které je při výběru potřeba zohlednit. Je potřeba si uvědomit, při jaké příležitosti jej budete nosit a jak často jej budete používat. Volba správné délky je velice důležitá. Velkou roli může hrát i to, zda má límec (lepší vzhled) či kapuci (hodí se třeba po umytí vlasů). Letní župany jsou spíše kratší a bez kapuce. Některé mají jemné zdobení v podobě výšivky, také mohou být doplněny krajkou.

Župany pro odpočinek a relaxaci bývají většinou delší, některé ženy preferují kapuci, jiné zase šálový límec. Chcete – li župan nosit na pyžamu nebo noční košili, je vhodnější spíše volnější střih.

Vzhled županu

Tady záleží na vkusu každého z nás. Barevných kombinací je nepřeberné množství, od těch decentních až po pestré a výrazné barvy. V nabídce najdeme i různé motivy – proužky, výšivky, potisk či krajkové zdobení (především u dámských županů). Pro páry jsou v nabídce partnerské župany, které mají stejný design i materiál. Liší se pouze střihem a určením (pro muže, pro ženu). Oblíbeným kouskem je například dámský župan Minnie, který má na kapuci roztomilá ouška.

Jaký župan se hodí pro dámy, pány a děti?

Dámské župany

Tady lze vybírat buď z tenčích materiálů, které slouží pro teplé léto (chcete – li se do něj schoulit po bazénové koupeli). Také jsou vhodné na dovolenou k moři, pokud se po koupání nechcete balit do osušky. Teplejší druhy materiálů jsou vhodné pro chladnější večery. Samostatnou kategorii jsou pak luxusní dámské župany, které nenechají žádného muže chladným.

Dámský overal Cat Woman

Pánské župany

I muži rádi odpočívají a relaxují a proč ne právě v pohodlném a luxusním županu, který navodí pocit pohody a příjemného uvolnění. Pánská provedení jsou v sytých barvách, kratší i dlouhé, přepásané páskem, s límcem a většinou s kapsami. Co se týče barevného provedení, vybírat lze z modelů jednobarevných, ale i kostkovaných, s proužkem či károvaných. Župan se stal také nezbytnou mužskou výbavou pro ty, kdo chodí plavat či do sauny.

A co děti?

Pamatováno je i na ty nejmenší. Dětské župany se vyrábějí z nejpříjemnějších materiálů, aby ochránily citlivou dětskou pokožku. V nabídce je celá řada barevných odstínů s dětskými motivy. Velice trendy jsou župánky s kapucí a oušky. Pro ty úplně nejmenší můžete využít nabídku dětských koupacích ponč nebo ručníků s kapucí.

Dívčí župan SwanChlapecký župan BallDívčí župan Daria

Závěr

Doufám, že teď už máte představu o tom, jaký župan je pro vás ten pravý. Pokud si chcete nějaký vybrat, nebo se jen inspirovat, neváhejte návštívit náš katalog županů.

Pokud vybíráte ideální plavky na léto, podívejte se třeba na tyto překrásné jednodílné plavky <-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *